АПГРЕЙД НОУТБУКА

Не завжди, коли ваш ноутбук перестає справлятися із завданнями, потрібно купувати новий. Часто можна відносно недорого модернізувати стару. Іноді позбавиться гальм допомагає навіть переустановка операційної системи, і  чистка системи охолодження  від пилу, але це лише поверне продуктивність до первісного стану. Далі розберемося як збільшити продуктивність та швидкість роботи всерйоз.

Апгрейд ноутбука через збільшення обсягу оперативної пам’яті RAM

Це найпростіший спосіб, оскільки оперативної пам’яті занадто багато не буває. При збільшенні обсягу прискориться завантаження та робота багатьох програм. Крім того, стане можлива робота програм, які до апгрейду зависали або видавали повідомлення про помилки. Наприклад, деякі графічні редактори можуть перестати працювати на старій машині після оновлення версії, а встановлення додаткових модулів пам’яті допоможе вирішити цю проблему.

Замінити планки пам’яті на нові можна і самостійно, але рекомендуємо викликати для цього комп’ютерного майстра додому.

По-перше, є гарантія, що все буде виконано правильно, і якщо щось не запрацює, то ця проблема буде усунута за наш рахунок. А якщо ви самостійно щось зробите неправильно, ремонт обійдеться набагато дорожче.

По-друге, у комп’ютерника додому є з собою всі потрібні інструменти та пристосування на кшталт набору мікровикруток та антистатичного килимка. Це дуже важливо, адже можна випадково спалити якийсь конденсатор розрядом статичної електрики просто невдало відкривши корпус, особливо якщо він є алюмінієвим.

ВАЖЛИВО!  Не у всіх ноутбуках можна збільшити обсяг оперативної пам’яті. У багатьох недорогих моделях останніх 3-5 років пам’ять розпаяна прямо в материнську плату і замінити її не можна.

Але якщо є фізичні слоти, то, перш ніж купити оперативну пам’ять, потрібно з’ясувати:

  1. Скільки слотів – один чи два. Якщо два, то значить шина пам’яті працює в двоканальному режимі і це прискорює роботу, якщо обидва слоти зайняті двома абсолютно однаковими модулями. Тому рекомендується відразу купити дві однакові нові планки та замінити стару на нову. У принципі можна замінити планку пам’яті тільки в одному слоті, наприклад, стояло два модулі по 2Гб і загальний об’єм був 4Гб, якщо зняти одну планку 2Гб і замість неї поставити 4Гб, то загальний обсяг збільшиться до 6Гб. І ноутбук працюватиме, але приріст продуктивності буде помітний тільки на операціях, де він з 4Гб не працював взагалі. А якщо поставити в обидва слоти однакові планки по 4Гб, це помітно прискорить роботу всіх програм і завантаження всіх документів і операцій. Причому 8Гб оперативної пам’яті, що працює в двоканальному режимі 2х4, покажуть кращий результат ніж одна планка 8Гб, навіть краще, ніж одна планка 8Гб і одна планка 2Гб у другому слоті. Незважаючи на те, що 10Гб більше, ніж 8Гб розбіжності обсягів та таймінгів, призведе до ресинхронізації.
  2. Тип пам’яті – це різниця поколінь DDR3 чи DDR4, а й пропускна спроможність і схема таймінгів. Перш ніж замовляти, потрібно переконатися, що материнська плата ноутбука підтримує всі режими. Інакше нова пам’ять може і запрацює при встановленні, але працюватиме повільніше, ніж стара. Якщо ви самі не впевнені, що зможете вибрати пам’ять, правильно зверніться до нас за апгрейдом ноутбука. Наші майстри перевірять по паспортній карті материнської плати, які покоління пам’яті вона підтримує, і допоможуть підібрати ту пам’ять, яка запрацює саме у вашому ноутбуці. Адже є ризик придбати оперативну пам’ять надто дорогу, яка не розкриє весь свій потенціал у вашому ноутбуці.

Заміна жорсткого диска на твердотільний накопичувач SSD

Мабуть, це найпопулярніша процедура на час написання цього тексту. Згодом затребуваність такої заміни знизиться, адже нові ноутбуки відразу йдуть з твердотілими накопичувачами на борту. Але на момент 2021-2022 року – це один із найдієвіших способів зробити апгрейд вашого ноутбука, випущеного 4 і більше років тому.

Насправді, максимальна продуктивність не зміниться. Адже процесор та обсяг оперативної пам’яті залишаються колишніми, але помітно прискориться завантаження програм та робота операційної системи, і працювати однозначно стане комфортніше.

Накопичувач на жорстких дисках має рухомі частини та інші схильні до старіння елементи. І навіть якщо HDD не виходить із ладу, то згодом його робота сповільнюється. З’являються биті сектори на поверхні дисків, зростає час на операції читання та запису. І якщо новий вінчестер міг обмінюватись даними на швидкості 200-220Мб/с, то згодом швидкість падає до 120-180Мб/с. А твердотільний накопичувач SSD навіть бюджетний і повільний працює на швидкості 500-600Мб/с. При цьому в ньому немає рухливих частин і працює він безшумно. А більш просунуті накопичувачі SSD працюють на швидкостях в 1500Мб/с, що в 5-6 разів швидше ніж класичний HDD.

Самостійно замінити вінчестер на SSD можна, якщо у вас є знання і хоча б початковий досвід роботи з електронікою. І перенести операційну систему без перестановки також можна.

Але якщо є хоч найменші сумніви, краще викликати майстра додому, і він встановить SSD на ваш ноутбук з гарантією працездатності і перенесе всі дані. Повірте, апгрейд ноутбука з викликом майстра додому вийде набагато дешевше, навіть якщо самостійно все вийде, але витратите занадто багато часу і нервів.

Апгрейд (заміна) відеокарти

досить рідко, але можливо

Далеко не всі ноутбуки мають фізичну відеокарту, часто це інтегрована в материнську плату мікросхема, яка для роботи використовує частину оперативної пам’яті. Для роботи в офісних програмах, роботі із середніми за складністю завданнями з графіки та обробки відео це чудовий варіант. Оскільки ноутбуки з окремою відеокартою коштують дорожче і часто ставляться до умовного геймерського підкласу.

Якщо робити апгрейд ноутбука, то зі збільшенням обсягу оперативної пам’яті добре б поміняти і відеокарту. Але цей вид апгрейду ноутбука можливий набагато рідше.

Адже часто вже була встановлена ​​відеокарта з максимально можливою продуктивністю у своєму поколінні флагман. І нові покоління відеокарт вже не сумісні із материнською платою вашого ноутбука.

Але якщо можна купити відеокарту для вашого ноутбука з великим обсягом пам’яті потужним відеопроцесором, це реально збільшить продуктивність в іграх і вимогливим до відеопроцесора.

І знову ж таки можна підібрати нову відеокарту і встановити її самостійно, а можна звернутися до нас з приводу апгрейду ноутбука. Ми допоможемо з вибором та встановимо відеокарту з гарантією, що все працюватиме.

Що ще можна зробити для модернізації ноутбука

Апгрейд ноутбука шляхом заміни процесора використовується досить рідко. Адже бренд-виробник спочатку закладає гарний баланс між центральним процесором та материнською платою. Також система охолодження в ноутбуці практично не підлягає модернізації, а потужніший процесор сильніше гріється, і це порушує нормальну роботу комп’ютера в цілому.

Іноді має сенс замінити матрицю ноутбука, більш яскраву з кращими показниками, яскравості, відгуку і кольору, з подібними питаннями до нас звертаються, але досить рідко.

Іноді немає сенсу вкладатися в апгрейд ноутбука, якщо він зовсім старий. Це вийде дорого та не дасть очікуваного ефекту. Але іноді виходить зробити “хід конем”, якщо встановити на старий ноутбук операційну систему із сімейства Linux. Адже часто ноутбуки, які працювали під керуванням Windows 7, 8 або навіть XP, не тягнуть нові операційні системи, а старі вже не підтримуються і взагалі морально застаріли. Іноді можна “вдихнути друге життя” якщо встановити полегшений варіант операційної системи із сімейства лінуксоїдів (Ubuntu або Lubuntu). Ці операційні системи набагато менш вимогливі до процесора, а особливо до обсягу оперативної пам’яті, і старенький ноутбук із 4Гб оперативної пам’яті знову почне літати. Але ця альтернатива на любителя, не всі захочуть звикати до відмінностей у принципі роботи та інтерфейсу, відмінних від Windows.

Якщо ви вирішили розібратися можна зробити апгрейд вашого ноутбука, і скільки це буде коштувати телефонуйте або залишайте заявку на передзвон.