НЕСПРАВНОСТІ КОМП’ЮТЕРІВ

Несправності ноутбуків чи комп’ютерів бувають кількох видів, від чого залежатиме їхній ступінь складності. Після проведеної діагностики фахівець відразу зможе оцінити майбутній обсяг робіт і вказати терміни їх виконання. Залежно від цього несправності комп’ютерної техніки, розв’язувані майстром з виклику чи майстерні, класифікуються певні категорії.

Усього виділяють кілька основних категорій:

  • поломки ноутбуків;
  • несправності комп’ютерів;
  • проблеми з інтернет-підключенням;
  • атака вірусів.

Які несправності комп’ютерної техніки можна вирішити майстром на виклик або в майстерні   

Майстер безкоштовно виїжджає до будь-якого району Києва для огляду та подальшої діагностики комп’ютерної техніки. Несправності комп’ютерної техніки, що вирішуються майстром за викликом або в майстерні , стосуються різних вузлів та частин ПК (апаратна та програмна частина). Залежно від ступеня складності проблеми фахівець приймає рішення, де відбуватиметься ремонт техніки вдома, в офісі або в майстерні. Адже деякі несправності комп’ютерів необхідно усунути за допомогою спеціального обладнання, яке є у майстерні сервісного центру «Комп103».

Поширені несправності ноутбуків 

Конструкція лептопа відрізняється особливою крихкістю та складністю, а можливість взяти його з собою у подорож або на роботу призводить до негативного впливу на техніку різних факторів ззовні. Несправності ноутбуків пов’язані з поломкою тачпада, системи охолодження, вірусними атаками. Щоб повернути техніку в робочий стан, необхідно скористатися комп’ютерниками.

Тут має бути картинка 

Майстер усуне всі несправності ноутбуків у найкоротший термін, враховуючи конструктивні особливості кожної моделі.

Коли ноутбук не вмикається 

Якщо техніка перестає реагувати на кнопку включення та не виконує запуск програм, найчастіше проблема полягає у поломці материнської плати. Однак цей симптом характерний для різних несправностей комп’ютерної техніки, які вирішуються майстром на виклик або в майстерні. 

Проблема може бути у поломці кнопки включення, яка втратила контакт, або у поломці системи живлення. 

Коли не вмикається ноутбук і не відбувається повноцінне завантаження ОС (на моніторі висвічується логотип компанії і все), то в 90% випадків йдеться про проблему в програмному забезпеченні (ПЗ), де стався збій. Іноді файлова система відмовляється. Але в 10%, коли не включається ноутбук, це вихід з ладу HDD (жорсткий диск), який потребує термінової заміни.

Тут має бути картинка 

Якщо техніка вмикається, загорілися всі необхідні індикатори, але екран залишається синім – проблема в матриці. Коли Ваш ноутбук не вмикається, важливо якнайшвидше звернутися за допомогою до досвідчених майстрів і не намагатися самостійно виправити проблему. А якщо ні, то з однієї проблеми можна отримати відразу кілька.

Коли ноутбук вимикається 

Ситуації, коли ноутбук вимикається, трапляються досить часто. Усього виділяють дві основні проблеми:

  • Вимкнення відбувається, якщо техніка працює від акумулятора. При цьому від мережі ноутбук може працювати справно. В результаті проблема полягає саме в батареї, яку необхідно перевірити за допомогою спеціального пристрою.
  • Коли ноутбук вимикається під час роботи від мережі, тут може бути кілька причин. Найпоширеніша – банальний перегрів пристрою. Для цього можна перевірити техніку програмою, що визначає температуру нагрівання. На другому місці знаходиться не менш популярна причина – тріщина у материнській платі. Мікротріщина призводить до того, що техніка починає іноді мимоволі вимикатися. Щоб усунути такий дефект, знадобиться заміна материнської плати.

Також, ноутбук вимикається через деякі проблеми в роботі БІОС. Це одна з найпростіших і найневинніших причин. Для її вирішення потрібно виконати перепрошивку БІОС. 

Чому ноутбук гріється 

Визначити той факт, що Ваш ноутбук гріється досить просто. Для цього не потрібно завантажувати спеціальні програми для перевірки його температури. Наявність шумної роботи, постійне зависання, мимовільне перезавантаження – це свідчить про перегріві техніки.

Ноутбук гріється з різних причин, але найпоширеніша – це попадання пилу та інших сторонніх предметів, що налипають на поверхні різних внутрішніх деталей техніки. В результаті немає доступу свіжого повітря, що призводить до перегріву. Щоб вирішити проблему, необхідно виконати якісне чищення конструкції.

Тут має бути картинка 

Коли ноутбук гріється, майстри рекомендують виконати не тільки чистку від пилу, але й перевірити його програмну частину. Підвищене навантаження на лептоп може виникнути з боку всіляких непотрібних програм, особливо це стосується тих, що автоматично завантажуються під час увімкнення. У разі доцільно видалити непотрібне ПЗ.

Крім того, у літній сезон майстри рекомендують використовувати для лептопів спеціальну підставку із функцією охолодження. Не рекомендується працювати з ноутбуком на ліжку або дивані, де м’яка поверхня обмежуватиме подачу свіжого повітря для обдування всіх внутрішніх деталей. 

Що робити, якщо з’явився синій екран ноутбука 

Синій екран ноутбука – одна з найпоширеніших проблем, з якою стикається кожен другий користувач. Такий збій пов’язаний із роботою драйверів. На блакитному екрані можна побачити набір білих букв, в яких вдасться знайти розгадку всієї проблеми. 

Тут має бути картинка 

Майстри рекомендують користувачам звернути увагу на текст після слова «STOP». Найчастіше він виглядає так: «0х0000006В». Цей код необхідно ввести в пошуковий рядок власного браузера та отримати необхідні відповіді на запитання.

Однак вирішити проблему синього екрана ноутбука не завжди так просто, вед причин може бути досить багато. Якщо Ви є недосвідченим користувачем, краще не вдаватися до самостійного ремонту. Майстри компанії «Комп103» знають кілька способів вирішення проблеми, а точну причину покаже тільки діагностика. 

Пам’ятайте, що синій екран ноутбука – це ще не кінець, тому не поспішайте викидати власний лептоп. Іноді для вирішення потрібно лише виконати перестановку ОС. 

З яких причин зависає ноутбук 

Причин зависання комп’ютерної техніки може бути чимало. Виділяють кілька найпопулярніших:

  • Ноутбук зависає, якщо ваше ПЗ «підчепило» різні шпигунські програми. Такі програми можна «підчепити» в інтернеті під час передачі даних з флешки або диска. Вони здатні сильно перевантажувати систему, що призводить до її поступового гальмування та зависання.
  • Недостатньо оперативної пам’яті. Сучасні програми та всілякі програми важать досить багато, а одного або двох гігабайтів пам’яті недостатньо для їх нормальної роботи. Тому ноутбук зависає , оскільки відбувається сильне навантаження на ОС.
  • Ще одна популярна причина, через яку лептоп висне – перегрів. В результаті ноутбук починає гальмувати та систематично перезавантажуватися. Таким чином, система самостійно захищає себе, зменшуючи початкову продуктивність техніки.

Ноутбук зависає також і через накопичення величезної кількості вірусів у системі. Адже під час роботи основна частина процесора зайнята завантаженням та скануванням саме цих файлів, тому уповільнюється робота інших важливих програм. У такому разі необхідно виконати чищення техніки від вірусів та встановити якісний антивірус.

Чому ноутбук шумить 

Ноутбук шумить, якщо збільшується його внутрішня температура. Це призводить до сильного перегріву всієї конструкції, причини якого часто полягають у наявності пилу (коли користувач ігнорує регулярне чищення лептопа від пилу). Важливо пам’ятати, що перегрів негативно впливає на одну з найдорожчих деталей ноутбука – на процесор.

Однак ноутбук шумить далеко не завжди через перегрівання, іноді справа стосується зносу підшипника. В результаті крильчатка зачіпає вентилятор, що працює, що призводить до появи сторонніх звуків. 

Багато користувачів намагаються самостійно виправити ситуацію і вдаються до банальних методів – мастило вентилятора за допомогою спеціальної олії для швейних машин. Але мало хто знає, що мастило не допоможе, якщо йдеться про зламаного кулера. 

Тому, коли Ви помітили, що ноутбук шумить чи гуде, доцільно одразу ж звернутися до майстрів з ремонту комп’ютерної техніки. Вони виконають комплексне чищення лептопа разом із заміною термопасти. Виходячи з виконаної діагностики, може знадобитися заміна пошкодженого вентилятора. Термін служби вентилятора становить близько 3 років.

Залили ноутбук: що зробити для вирішення проблеми 

Ноутбук – переносний компактний комп’ютер, який можна взяти з собою на відпочинок, на роботу, навчання. В даному випадку його перевага (можливість транспортування) призводить до різних плачевних ситуацій, однією з яких є потрапляння рідини. 

Якщо Ви залили ноутбук, тоді насамперед важливо відключити його від живлення та перестати з ним працювати. Крім того, у подальшому ремонті особливе значення має те, що саме було пролито – чай, кава, сік, звичайна вода, алкогольні напої. Справа в тому, що чим більше в цій рідині міститься цукру та солі, тим вона більш агресивна для техніки.

Коли залили ноутбук, наступний крок після відключення його від живлення – необхідно вийняти батарею, не закриваючи кришку. Не рекомендується перевертати техніку, щоб рідина з клавіатури не перелилася на екран.

Відразу після цього потрібно зателефонувати комп’ютерному майстру, який виконає розбирання та ретельне чищення. Якщо залили ноутбук, не варто зволікати, важливо якнайшвидше скористатися допомогою фахівця. Швидкість реагування допоможе врятувати клавіатуру та інші деталі серйозних поломок.

Чому ноутбук тріщить 

Під час роботи за ноутбуком користувач може почути характерний тріск. Як правило, ноутбук тріщить з двох основних причин:

  • Проблема у кулері системи охолодження.
  • Проблема у жорсткому диску.

У першому випадку можуть відламатися частинки лопаті і розбалансування, в систему можуть потрапити різні сторонні предмети. Іноді майстрам доводиться здійснювати повноцінну заміну пошкодженого кулера.

Тут має бути картинка 

Якщо ноутбук тріщить відразу під час увімкнення або під час тривалої роботи, причина може бути у несправній роботі жорсткого диска. Під час читання чи запису може досить голосно працювати, що свідчить про завершення його експлуатаційного терміну.

Під час ремонту важливо подбати про своєчасне збереження всіх важливих дисків. Якщо ноутбук тріщить через поломку вінчестера, потрібно зробити резервне копіювання і приступити до негайних ремонтних робіт. Довіряти процес розбирання лептопа найкраще досвідченим майстрам, які за допомогою проведеної діагностики зможуть визначити точну причину поломки.

Чому ноутбук пищить 

Зрозуміти, чому Ваш ноутбук пищить, досить просто – лептоп повідомляє користувача про наявність певних помилок у роботі системи. Однак недосвідчений користувач не зможе розібратися з такою закодованою інформацією. 

Тому важливо пам’ятати про такі позначення:

  • Наявність одного короткого писку – не варто турбуватися, якщо це відбувається досить рідко.
  • Два писки – відзначають порушену роботу ОЗУ. Іноді причина досить банальна – користувач забув вимкнути принтер або сканер, підключений до лептопу.
  • Три писки. Ноутбук пищить через деякі проблеми з оперативною пам’яттю.
  • Чотири писки – найчастіше це стосується поломки системного таймера, що знаходиться на материнській платі. Тому після завантаження ноутбука часто відбувається збій часу та дати.
  • П’ять коротких писків – проблеми у роботі процесора. Неприємний звуковий код може свідчити про заміну процесора.
  • Шість – порушена робота контролера клавіатури. З цією проблемою стикаються користувачі, які часто працюють із лептопом протягом тривалого часу.

Таким чином, їсти ноутбук може з різних причин. Якщо походить від шести писків і більше – варто подбати про роботу материнської плати або звернути увагу на відеокарту. 

Зображення «замерзло» на екрані: причини зависання 

Нерухомий малюнок на екрані лептопа – не найприємніше видовище, а особливо, якщо на цій картинці залишився незбереженим важливий документ. Одним із найпростіших способів вирішення такої проблеми є перезавантаження техніки. Але навіть цей «кардинальний» метод не завжди допомагає вирішити проблему.

Тут має бути картинка 

Чому картинка «замерзла»:

  • Недостатній запас оперативної пам’яті. Адже під час роботи всілякі додатки займають досить багато вільного місця, а якщо у Вас паралельно відкрито ще кілька вкладок, це може спровокувати збій у системі та призвести до її зависання.
  • Ще одна причина, через яку картинка «замерзла» – застосування піратського софту. Разом з програмним забезпеченням сумнівної якості в систему можуть потрапляти різні вірусні файли, шпигунські програми.
  • Перегрівання материнської плати. Всі деталі на платі знаходяться досить близько один до одного, тому різке підвищення температури часто стає причиною їх перегріву.

Якщо картинка замерзла, тоді рекомендується спробувати виконати перезавантаження системи. Після цього потрібно скористатися допомогою комп’ютерного майстра, який виконає діагностику, щоб дізнатися про точну проблему такого зависання.

З яких причин залипають клавіші клавіатури 

Основна причина, через яку кнопки клавіатури залипають – скупчення пилу, бруду, залишків їжі або вовни свійських тварин. Все це порушує нормальну роботу окремих клавіш і всієї клавіатури загалом. У такому випадку важливо звернутися до майстрів, які виконають чищення клавіатури.

Кнопки клавіатури залипають через їх інтенсивне та неакуратне використання. Наприклад, серед геймерів досить поширена проблема, коли залипає одна кнопка W через її довге утримання. Причиною залипання може стати перегрів лептопа, тому важливо регулярно проводити його чистку від пилу. 

Окремі кнопки клавіатури залипають через механічні пошкодження: коли лептоп падає з висоти, коли були удари по клавіатурі або раніше проливали рідину на кнопки. Вирішити проблему та визначити причину можна, якщо повністю розібрати клавіатуру. Без спеціальних навичок та інструментів виконувати цей процес не рекомендується. Найкраще довірити таку роботу досвідченим професіоналам.

З яких причин клавіатура не реагує під час натискання клавіш 

Клавіатура вважається однією з основних частин комп’ютерної техніки, тому її відмова від роботи блокує подальшу можливість користуватися всім функціоналом техніки. 

Клавіатура не реагує на натискання з кількох причин:

  • Якщо перестав відповідати правий блок із набором цифр, найчастіше користувач випадково натиснув кнопку Num Lock, що відповідає за блокування клавіш.
  • Коли відбувається залипання одразу кількох або всіх клавіш – скупчення пилу та інших дрібних сторонніх предметів. Потрібно чистити клавіші.
  • Клавіатура не реагує на натискання через пошкоджені доріжки на платі клавіатури. Щоб виправити проблему, потрібно виконати повне розбирання всієї клавіатури. Під час детального огляду майстер зможе визначити найточніші проблемні ділянки. Усі «підозрілі» частини можна перевірити спеціальним тестером, який вкаже на наявність/відсутність проблем.

Коли клавіатура не реагує, рекомендується звернутися за допомогою до майстрів з «Комп103». Адже своєчасний ремонт допоможе уберегти Ваш лептоп від складніших ремонтних робіт.

Основні несправності комп’ютерів 

Несправність комп’ютерної техніки призводить до того, що користувач не може користуватися всіма функціональними можливостями ПК. Тому важливо виконати оперативний та якісний ремонт. 

Серед основних несправностей комп’ютерів відзначають такі банальні, як відмова ПК включати або більш серйозні проблеми, пов’язані з програмним забезпеченням, оперативною пам’яттю або жорстким диском. 

«Комп103» пропонує всім мешканцям столиці унікальну можливість – викликати майстра додому або в офіс, де відбуватиметься діагностика та подальший ремонт комп’ютерного пристрою. У разі серйозних поломок майстер запропонує ремонт техніки у майстерні. 

Одна з типових поломок – комп’ютер не включається 

Коли користувач помітив, що комп’ютер не вмикається, необхідно перевірити справність монітора та підключення всіх дротів. Після цього рекомендується зняти кришку системного блоку і спробувати включити ПК ще раз: якщо вентилятор процесора в цей момент не запрацює, тоді причина в блоці живлення, який міг згоріти.

Тут має бути картинка 

Іноді комп’ютер не вмикається через порушення налаштувань БІОС. Загалом виділяють три головні причини такої несправності: апаратні, програмні збої чи людський чинник. 

Серед поширених програмних збоїв зазначають:

  • скидання налаштувань БІОС;
  • застарілі батареї материнської плати.

Серед апаратних зазначають несправність блоку живлення. А до людського фактора належать:

  • поломка кнопки включення;
  • механічні пошкодження;
  • падіння;
  • несправність роз’ємів та інше.

Якщо комп’ютер не вмикається, найкраще користуватися комп’ютерним майстром. Фахівець знає абсолютно все про сучасну обчислювальну техніку, а також про більш старі моделі. Це допоможе йому оперативно знайти справжню проблему.

Комп’ютер систематично вимикається 

Коли Ваш комп’ютер вимикається, не варто поспішати відправляти його на пенсію, оскільки причин такої поведінки з боку ПК може бути досить багато. 

Це може відбуватися з кількох причин:

  • Здійснюється перегрів процесора. Така проблема часто трапляється через несправну роботу кулера, наявність великої кількості забруднень. Самостійно усунути проблему не вдасться, оскільки знадобиться розбирання комп’ютерного пристрою.
  • Банальна причина полягає у тому, що відійшов кабель живлення. 
  • Комп’ютер вимикається через заклинювання кнопки увімкнення/вимкнення ПК, яка час від часу автоматично спрацьовує.
  • Коли згорів блок живлення.
  • Коли є проблеми в роботі жорсткого диска або безперебійної подачі електричного живлення.
  • У разі програмного збою. 

Це головний список причин, внаслідок яких комп’ютер вимикається і тим самим ускладнює роботу користувача. Ті чи інші причини відбуваються через механічні дії, необережне поводження з технікою або у разі зносу окремих комплектуючих конструкції.

Чому комп’ютер шумить

Кожна модель сучасної обчислювальної машини потребує періодичного чищення від пилу та інших забруднень, що накопичуються всередині. Адже це одна з основних причин того, чому комп’ютер шумить. 

Якщо йдеться про не нові ПК, з часом у такій технікі можуть розбовтатися різні рухомі частини (у тому числі і кулер), що провокує утворення підозрілих сторонніх звуків. Це стосується всіх вентиляторів системного блоку:

  • блок живлення;
  • процесор;
  • відео Карта;
  • корпусний кулер.

Якщо кулери «запилилися», потрібно звернутися до майстрів за допомогою, яка проводить чищення комп’ютерних пристроїв. 

Також, комп’ютер шумить ще з кількох причин:

  • поломка жорсткого диска;
  • накопичення в ПО великої кількості вірусних файлів;
  • проблеми у роботі блоці живлення;
  • неправильне встановлення комп’ютерних комплектуючих.

Це лише частина найпоширеніших проблем, що можуть призвести до сторонніх звуків під час експлуатації комп’ютера. Погіршити ситуацію може самостійний ремонт ПК, який провадиться недосвідченими користувачами. Коли комп’ютер шумить, необхідно якнайшвидше заручитися підтримкою фахівців з ремонту.

Що робити, якщо комп’ютер гріється 

Нагрів комп’ютера часто трапляється через висихання термопасти і накопичення великої кількості пилу. Що стосується стандартної робочої температури, цей показник залежить від моделі ПК та інших важливих параметрів, тому вважається індивідуальним. Але за стандартом температура може змінюватись у межах від 50 до 80%. Якщо показник більший за 80% – Ваш комп’ютер гріється і потрібно терміново вживати певних заходів.

Тут має бути картинка 

Деякі користувачі вдаються до вирішення таких проблем за допомогою самостійного розбирання системного блоку. Після чого вони пилососять ПК, щоб позбутися пилу. Однак недосвідченість призводить до того, що сильні повітряні потоки можуть порушувати цілісність інших деталей. До проблеми ” комп’ютер гріється ” додається ще й заміна пошкоджених комплектуючих.

Наші майстри пропонують наступне вирішення проблеми:

  • оновлення БІОС, якщо це буде потрібно для Вашої техніки;
  • здійснюється чищення від пилу, що виступає як відмінний утеплювач;
  • перевірка працездатності вентилятора

Усі три простих кроки допоможуть вирішити проблему та з’ясувати причину, чому Ваш комп’ютер гріється.

“Синій екран смерті” або синій екран комп’ютера 

«Синій екран смерті» ‒ саме таку назву отримав синій екран комп’ютера серед майстрів та багатьох користувачів. Це пояснюється тим, що його наявність свідчить про критичну системну помилку, яка означає одне – Ваш ПК став непридатним. Якщо вчасно скористатися професійною допомогою, можна вирішити цю проблему та продовжити роботу з комп’ютерним пристроєм.

Синій екран комп’ютера трапляється, коли драйвера намагаються провести неприпустиму операцію. Це приходить через несправну роботу окремих вузлів і деталей. 

Коли ОС намагається самостійно вирішити проблему і все безрезультатно, вона виконує перезавантаження комп’ютера з втратою незбережених файлів. Все, що залишається системі ‒ виконати блокування всіх програм, програм, а користувачеві повідомити код помилки. 

На синьому екрані комп’ютера завжди є певний текст, який складається з білих літер та цифр – незрозумілі для недосвідченого користувача символи. Саме в цих символах система і приховує конкретний код помилки, яким майстер зрозуміє, що саме сталося і як це виправити.

Чому комп’ютер зависає під час роботи 

Без комп’ютера неможливо уявити жоден офісний кабінет, така техніка є відмінним помічником під час навчання, допомагає скоротати час за переглядом фільмів. Але, як і будь-яка інша техніка, ПК також має властивість ламатися.

Найчастіше комп’ютер зависає, коли система може самостійно впоратися з проблемою. Адже зависання – це передостання стадія (остання – вимикання та остаточна поломка техніки). Існуючі програми намагаються самостійно відновити колишню працездатність комп’ютерного пристрою. Іноді ПЗ повністю відключає певну програму або програму, що стало погано працювати. 

Якщо комп’ютер зависає, потрібно буде зробити його обов’язкову діагностику, яка підкаже, що саме сталося з ПК. Наші майстри рекомендують виконувати регулярне чищення реєстру, де накопичується безліч непотрібних файлів, що перевантажують ОС. Іноді комп’ютер зависає через віруси, всілякі шпигунські програми, про які користувач може навіть і не знати. Тому потрібне чищення ПК та встановлення якісної антивірусної програми. 

З яких причин комп’ютер не завантажується 

Комп’ютер не завантажується , коли після натискання на кнопку ввімкнення нічого не відбувається. Вентилятори можуть шуміти, лампочки теж можуть спалахувати, але через кілька секунд все вимикається, а завантаження не здійснюється. Трапляються також ситуації, коли ПК шумить, лапочки продовжують горіти, але екран залишається темним.

Тут має бути картинка 

Виділяють дві основні причини, згідно з якими комп’ютер не завантажується:

  1. Апаратна, коли йдеться про поломку певної деталі. Найчастіше це стосується процесора чи материнської плати.
  2. Програмна, коли зазначають порушену роботу ОС.

Якщо ПК відмовляється вмикатися, потрібно перевірити справність всіх кабелів і, як би це не банально звучало – чи підключена техніка до розетки. Коли все підключено, але комп’ютер не завантажується, потрібно звернутися до майстра, оскільки причина полягає в блоці живлення або материнській платі (це дві основні проблеми).

Трапляються ситуації, коли комп’ютерний пристрій вмикається, але за хвилину відразу вимикається. У такому разі найчастіше йдеться про перегрівання техніки.

Коли комп’ютер видає помилку під час завантаження або під час роботи 

Однією з найпоширеніших причин такої поведінки ПК є несумісність окремих комплектуючих та обладнання. Найчастіше комп’ютер видає помилку, коли материнська плата не підходить для застарілого пристрою. Таким чином, висока швидкодія системи призводить до того, що вінчестер не встигає вчасно відреагувати на запуск і система може перезавантажуватися. Для усунення такої проблеми важливо оновити пристрої ПК, а вибір комплектуючих проводити за принципом сумісності.

Також, комп’ютер видає помилку , якщо було встановлено несумісні між собою драйвера. У ході своєї роботи вони неправильно діагностують пристрій, що порушує роботу системи. Наші майстри використовують виключно оригінальні драйвери, які призначені для встановлення на конкретну модель ПК. 

Наявність шкідливих програм та вірусних файлів також стає причиною, через яку комп’ютер видає помилку. Такі програми блокують нормальний запуск системи, що призводить до постійних збоїв у роботі або повторного перезавантаження техніки, яка може відбуватися по кілька разів. 

Не працюють програми та інші програми 

Неможливість працювати з ПК відбувається не тільки під час поломки деяких деталей, якщо не працюють програми або програми, неможливо користуватися всіма функціями техніки. Це може бути безпосередньо пов’язане зі збоєм у ПЗ. Деякі користувачі намагаються включити гру або здійснити запуск програми, застосовуючи режим сумісності, але це не гарантує стабільної роботи всіх програм.

Якщо програми не працюють , необхідно перезавантажити ПК і спробувати здійснити їх запуск знову. Іноді в системі трапляються тимчасові збої, на вирішення яких техніці знадобиться час. Але якщо ті самі програми та ігри не працюють після перезавантаження, тоді важливо заручитися підтримкою майстра. 

Не працюють ігри 

Ще вчора комп’ютер легко запускав Вашу улюблену гру, а сьогодні відмовляється це робити. Причин, через які не працюють ігри на ПК, може бути досить багато:

  • Неправильна робота деяких драйверів.
  • Збій в системі.
  • При завантаженні гри користувач випадково завантажив вірусні файли, що порушили роботу техніки.

Це три головні причини, через які не працюють ігри навіть після повторного перезавантаження ПК.

Коли картинка “залипла” на екрані 

Неможливо продовжити роботу з комп’ютерним пристроєм, оскільки картинка «залипла» – це досить поширена причина серед сучасних користувачів. Якщо комп’ютерний пристрій при цьому не реагує на різні клавіатурні поєднання (зняти завдання та інші), тоді необхідно виконати його примусове перезавантаження.

Коли картинка «залипла» , потрібно натиснути кнопку живлення і утримувати її близько 10 секунд, поки ПК повністю не вимкнеться. Навіть якщо комп’ютер знову продовжує працювати у звичному режимі, необхідно викликати комп’ютерника. Він допоможе розібратися у причині: чому картинка «залипла», щоб надалі виключити подібні проблеми.

Комп’ютер не відповідає ‒ збій у системі 

Коли комп’ютер не відповідає ‒ це збій в ОС, що призводить до відмови техніки виконувати команди користувача. Вирізняють кілька видів такої поширеної проблеми:

  • Курсор миші завмер на одному місці на екрані, а при спробі користувача поворушити мишкою – курсор не рухається. Комп’ютер не реагує на натискання клавіш.
  • Комп’ютер не відповідає жодній дії користувача: не вдається закрити програми, згорнути програми.

Тут має бути картинка 

Однією з найчастіших причин є перегрів комп’ютерного пристрою, який може впоратися з усіма навантаженнями. Це відбувається, якщо не проводити регулярного чищення ПК від пилу та інших забруднень.

Якщо комп’ютер не відповідає, необхідно терміново звернутися до майстрів «Комп103», які за допомогою проведеної діагностики зможуть знайти правильне вирішення цієї проблеми. 

Інтернет з’єднання 

Для повноцінної роботи сучасної комп’ютерної техніки знадобиться обов’язкове підключення інтернет-з’єднання. Це дозволить використовувати ПК та ноутбуки на всі 100%. Однак далеко не завжди вдається самостійно налаштувати роутер та організувати стабільний сигнал Wi-Fi у приміщенні.

Особливо важливо створити інтернет з’єднання в офісі, де одночасно працює величезна кількість комп’ютерних пристроїв. Майстри СЦ «Комп103» допоможуть підключити відразу всі комп’ютери та ноутбуки, перевіряючи їхню роботу. 

Крім того, майстри допоможуть у випадку, якщо зник сигнал інтернету: комп’ютер не бачить сигнал Wi-Fi, перестав працювати роутер, ноутбуки вибірково бачать сигнал інтернету і працюють через один.

Не працює мережа в офісі 

Якщо мережа в офісі не працює, необхідно викликати комп’ютерного майстра, який виконає такі кроки:

  • Проведення діагностичних робіт – початкова стадія вирішення проблеми.
  • Майстер перевіряє кабелі на наявність різних пошкоджень, перевіряє роутер, ПК на наявність збою в програмному забезпеченні та наявність необхідних драйверів.

Коли мережа в офісі не працює, можливий варіант проведення комплексної та глибшої діагностики. Тільки в такому випадку можна знайти реальну проблему. Від якості та швидкості залежатиме багато, адже якщо в офісі не працює мережа, співробітники втрачають дорогоцінний час і не можуть виконувати свою роботу.

Чому глючить роутер 

Роутер глючить через застарілі прошивки, через застарілі драйвери мережної карти або маршрутизатора. Щоб перевірити працездатність бездротового адаптера, необхідно підключити кабель до комп’ютера. Якщо не вдалося підключити до інтернету, значить, роутер глючить і потребує ремонту або заміни.

Іноді проблема полягає у пошкодженні мережного кабелю або наявності механічних пошкоджень в області роз’єму. Коли роутер глючить, але з кабелем все гаразд, необхідно здійснити переустановку або оновлення драйверів. Іноді проблеми полягають у скиданні налаштувань. 

Атака вірусів 

Віруси – одна з найпоширеніших проблем, з якою стикається кожен користувач ноутбука чи комп’ютера. Іноді навіть встановлена ​​антивірусна програма може повністю забезпечити захист техніки від вірусних атак. Адже щодня з’являється величезна кількість шкідливих файлів, які маскуються під різними програмами, сайтами, рекламою.

Щоб віруси не видалили важливі документи та не пошкодили ОС, необхідно встановлювати ліцензійні антивірусні програми. Таким чином, при спробі вірусу проникнути в ПК, користувач отримає відповідне повідомлення від антивірусного захисту. 

Небезпечні віруси – вискакує реклама на комп’ютері 

Сучасні віруси досить «хитрі», тому що вони можуть ховатися під різними видами, щоб користувач випадково клацнув за посиланням або завантажив певний файл. Багато користувачів зауважували, що якщо випадково перейти за посиланням на одному із сайтів, потім часто вискакує реклама на комп’ютері, яка заважає нормально працювати з технікою.

Це один із найпоширеніших вірусів. Коли вискакує реклама на комп’ютері , техніка може помітно гальмувати. Це пов’язано з тим, що в системі з’являється нове і ще не зведене завдання, на вивчення якого витрачається певний час та робочий ресурс. Тому якщо Ви помітили, що на комп’ютері вискакує реклама, потрібно обов’язково звернутися за допомогою до ІТ фахівця. Він виконає якісне чищення системи, крім випадкового видалення важливих документів під час роботи з вірусом.

Небезпечні віруси зашифрували файли 

Коли віруси зашифрували файли, користувачеві прийде повідомлення про те, що для отримання необхідно коду розшифровки, йому потрібно буде заплатити певну грошову суму. Цим займаються інтернет-шахраї, що спеціально кодують всілякі файли на ПК користувачів. 

Щоб віруси зашифрували файли, їх потрібно “пропустити” на власний ноутбук або комп’ютер. Зробити це можна непомітно: відкрити підозріле посилання, клацнути по рекламі на одному із сайтів або отримати вірусний файл під час скачування ігор, додатків. 

Віруси, які зашифрували файли, не дозволяють відкривати та працювати з конкретними документами, що надає особливий дискомфорт. У жодному разі не потрібно надсилати шахраям гроші, звертайтеся за допомогою до комп’ютерників, які допоможуть розібратися в цій проблемі. 

Що робити, коли віруси вимагають надіслати гроші 

Кібер-атака з боку хакерів останнім часом стає досить поширеним явищем. За рахунок таких атак шахраям вдається створювати віруси, які вимагають надіслати гроші. Найчастіше це прохання досить завуальоване – користувача просять надіслати платне повідомлення на преміум-номер. Для зручності своєї жертви шахраї просять виконати переказ власних коштів за допомогою терміналу чи популярної електронної платіжної системи.

Якщо віруси вимагають відправити гроші, необхідно відразу звернеться до комп’ютерних майстрів, які допоможуть очистити Ваш ПК або ноутбук від подібних шкідливих програм. Для обману користувачів кібер-шахраї дуже часто використовують підроблені сайти, відомі логотипи та найменування виробників ПЗ. 

Тому багатьох користувачів не турбує питання, чому віруси вимагають відправити гроші. Вони вірять, що тільки таким чином можна позбутися шкідливих програм і знову налагодити роботу свого ноутбука. 

Що робити, якщо віруси заважають працювати 

Коли шкідливі програми потрапляють у комп’ютерну систему, вони викликають усілякі збої, порушуючи працездатність техніки. Віруси заважають працювати з кількох причин: 

  • Під час роботи комп’ютерний пристрій постійно перезавантажується. Це свідчить про велике навантаження на техніку.
  • Відзначають збій під час запуску певних програм, додатків. Віруси заважають працювати деяким програмам, блокуючи їх запуск.
  • Ігри та робочі програми стали досить довго завантажуватись. 
  • Під час роботи на екрані регулярно з’являються різні реклами.

Це найпоширеніші проблеми, які можуть «подарувати» шкідливий файл. Серед серйозніших проблем відзначають видалення важливих файлів та документів. Віруси заважають працювати та видаляють різні програми, які складно чи практично неможливо відновити. 

Якщо вчасно не звернутися за допомогою до фахівця, віруси можуть призвести до поломки ПК. Активна вірусна атака призводить до порушеної роботи ОС, що може спричинити її збій. Таким чином, майстри виконують встановлення нової ОС із попереднім чищенням комп’ютера від вірусів.